Němeček Va+Vo., Ondruch J., Poštulka L.,  Štrbík V., Vágner L. + 2 hráči s Litovle

13:00 - SK Uničov - Zbrojovka Brno 1:2 (1:1)

14:00 - SK Uničov - Baník Ostrava 2:3 (0:1)

15:00 - SK Uničov - Sigma Olomouc 1:9 (0:5)

Gól: Jurkovič D.

Hodnocení trianglu trenérem:

Před samotným trianglem jsme řešili hned několik ztrát s důvodu nemoci. Tým nám pomohli doplnit hráči z Litovle za což patří velké dík Danovi Zavadilovi a taky ochotě rodičů.

První utkání: Zbrojovka Brno 1:2 (1:1)

Do zápasu se Zbrojovkou Brno jsme vstoupili aktivně a hráli vyrovnanou partii. Soupeř byl lepší v soubojích 1na1, ale kvalitní hra dozadu naší obranné řady ve složení Davča, Jarouš a Tom z Litovle fungovala skvěle. V 10 minutě jsme bohužel po rohovém kopu inkasovali vlastní gól, kdy si Štrba srazil střílenou přihrávku hráče Zbrojovky do brány. Z následného rozehrání se dostal míč až k našemu golmanovi Lukášovi, který se snažil rychlou rozehrávkou najít útočníka. Obránce Zbrojovky však tento míč získal a zahrál malou domů, kterou skvěle napadal Vašek a golman soupeře, tak rozehrál pod tlakem na střed hřiště, kde byl náš hráč Mira, který vystřelil na bránu soupeře. Tuto střelu však golman soupeře pouze vyrazil k nohám našeho útočníka Lukáše Poštulky a ten vyrovnal ve 12 minutě na 1:1. Do druhého poločasu jsme se snažili zjednodušit a zrychlit naší hru. Bohužel však v 32 minutě přišla chyba v rozehrávce a soupeř jí potrestal. Během tohoto utkání předvedl náš golman Lukáš Vágner skvělé zákroky a držel náš tým ve hře. Měli jsme hned několik tutovek, kdy jsme šli i ve dvou sami na brankáře, ale bohužel jsme tyto situace nedokázali proměnit a tak smolně prohráli 2:1. Minimálně remíza by však v tomto utkání byla spravedlivá.

Druhé utkání: Baník Ostrava 2:3 (0:1)

Do zápasu s Baníkem, jsme nastupovali plni odhodlání. Před tímto utkáním  jsme měli se soupeřem pozitivní bilanci za poslední rok tří výher za zmínění stojí zejména výhra v kvalifikaci poháru mládeže 5:0. Byla cítit z kluků odvaha a chuť hrát, jelikož si proti tomuto soupeři věřili. V prvním poločase se hrálo krásné utkání plné skvělých soubojů, šťastnějším byl však ve 12 minutě tým Baníku Ostrava, který krásnou akci rozebral kompletně od vlastní brány všechny naše řady a ujal se vedení 1:0. Do druhého poločasu jsme vstoupili aktivně a odměnou nám byl gól v 27 minutě, kdy se opět prosadil Lukáš Poštulka a vyrovnal na 1:1. Toto vedení nám však dlouho nevydrželo a po střele z dálky v 31 minutě se prosadil opět soupeř a ujal se vedení 2:1. Ke konci zápasů jsme začali hrát na tři útočníky a vyplatilo se nám to. Po rohovém kopu, se opět prosadil podruhé v zápase Lukáš Poštulka a vyrovnal na 2:2. Bohužel v 39 minutě  jsme se dopustili před vlastním pokutovým územím faulu a soupeř z přímého kopu obstřelil zeď a i když si konečky prstů Lukáš v bráně na míč sáhl nedokázal ho vytlačit mimo naší bránu a tak soupeř vyhrál 3:2. Tato výhra byla zasloužená tým Baníku Ostrava nás přehrával a skvělými zákroky nás opět držel v utkání Lukáš Vágner, na kterého byla slyšet chvála i z řad fanoušku Baníku Ostrava.

Třetí utkání: Sigma Olomouc 1:9 (0:5)

Tohoto soupeře velice dobře známe, ale bohužel ho mají kluci i v hlavách. Ještě než samotné utkání začne, tak v hlavách prohráváme 3:0. Snažil jsem se kluky maximálně v šatně namotivovat a uklidnit, aby si vzali odvahu a chuť z předchozích dvou utkání i na Sigmu a neřešili proti komu hrajeme.

Bohužel se Sigma již ve 4 minutě po chybné rozehrávce, jinak skvěle chytajícího Lukáše, ujala vedení 1:0. Následné začalo být vidět na hráčích, že se bojí hrát a nechtějí udělat další chyby, skrze které by jsme dostali gól. Soupeř byl velice skvěle herně ne jen kombinačně ale i v 1:1 a v 10 minutě šel do zaslouženého vedení 2:0 a to nás definitivně již zlomilo. Na hráčích bylo vidět, jak se trápí, jak nám dochází síly a jsme všude pozdě a daleko od hráčů soupeře. Začal to být neskutečný kolotoč, který se v poločase zastavil na výsledku 5:0. V tuto chvíli nám již odpadl další hráč a hráli jsme již jen se dvěma hráči na střídání. V úvodu druhého poločasu se v 21 minutě prosadil hráč, který je narozen v roce 2013 a hraje za Litovel Daniel Jurkovič. Využil chybné rozehrávky soupeře a trefil prázdnou bránu a snížil na 1:5 to už však byla poslední branka našeho týmu a zbytek zápasu jsme se již na nic nezmohli. Lukáš v bráně se již bál rozehrávat a raději všechny balony jen vyhazoval na útočníky, kteří neměli už dostatek sil na pokrytí si míče a pramenili z toho soupeřovi šance, které končili gólem a nebo skvělým zákrokem našeho Lukáše v bráně. Celkově to již nebylo dobré a nebyli jsme, tak již pro soupeře žádným protivníkem. Zasloužená výhra týmu Sigmy Olomouc v poměru 9:1.

Celkově se nám triangl vydařil. Byl jsem spokojený s nasazením všech hráčů. Bylo však znát, že máme tři nové hráče, ale bojovali jsme s velkými a kvalitními soupeři na vysoké úrovní kvalitně a s odhodláním.

Trenér: Lukáš Filinský