Hráno: 7+1  (2 x 30)
Nominace:  2,3,4,7,8,9,10,11,14,15,16,17,19,20

Góly: 47 min. Marco N.

Komentář trenéra k utkání:

V druhém soutěžním jarním utkání ligy mladších žáků nás čekal houževnatý a narostlý celek z Maletína, který byl v tabulce před tímto utkáním na 5 místě a ztrácel na náš celek 4 body. Vzájemný podzimní zápas jsem vyhráli na půdě Maletína 7:2, ale nutno dodat, že hrál soupeř celý zápas o jednoho hráče v poli méně a bez střídání.

Jelikož se jednalo o velikonoční víkend, tak do utkání zasáhlo hned 14 hráčů našeho mužstva. Omluven byl pouze jeden hráč z důvodu zranění a naše gólmanská jednička, z čehož jsme měli obavy. Řešili jsme tak hned několik variant, kterého hráče z pole postavit do brány. Před samotným utkáním jsme se dohodli s trenérem Maletína, že necháme hráče hrát na celou šířku naší menší umělky, za což patří velké poděkování soupeři.

V samotném utkání jsme byli jednoznačně lepším celkem. Většinu zápasu jsme byli na míči, ale prosadit se proti borcům z Maletína nebylo vůbec jednoduché. V prvním poločase jsme až příliš mnoho kombinovali a chtěli mnohdy zakončovat až do prázdné brány a nebo z pozic, kdy nebylo zakončení zrovna ideálním řešením. Své sehrála zejména šířka hřiště, kdy křídla skvěle hru roztáhli do stran a chodili v křídelních prostorech do nabídky. Následně při převzetí míče, ale chyběl správný tah na bránu a často se stávalo, že křídla končila u rohového praporu a daleko od brány na dostřel a nebo možnost kvalitní přihrávkou najít svého spoluhráče před bránou. První poločas, tak skončil po třiceti minutách 0:0.

Do druhé půle dostali hráči za úkol mnohem více zakončovat a hlavně vše dohrávat před bránou soupeře. Což vedlo k mnoha zblokovaným střelám a neskutečnému množství rohových kopů. Bohužel i tady se ukázala šířka hřiště, kdy naše hráče příliš mnoho míčů nenašlo. Je potřeba ale také uznat silovou převahu soupeře, která je pro nás skvělou průpravou na podzimní soutěž SPSM. V utkání jsme se nakonec ujali vedení ve 47 minutě a to po jediné chybě v rozehrávce jinak skvělé chytajícího gólmana soupeře, který svou rozehrávkou našel našeho hráče Marca a ten toto utkání rozhodl, i když se štěstím. Je potřeba také zmínit, že celé utkání odchytal za náš tým skvěle i Ondřej, i když měl pouze za celý zápas dvě střely na bránu, tak jeho hra před svým brankovištěm, kdy sbíral mnoho odkoplých míčů soupeře a nebo přihrávek od vlastních spoluhráčů a následná rozehrávka vedla k vysoké herní převaze a tlaku na útočné polovině soupeře.

Utkání skončilo cennou výhrou 1:0, ale hlavně se skvělým pocitem, kdy chlapci přenášejí čím dál častěji více prvků do samotného utkání, na kterých během tréninku pracujeme.