Sraz: v 8:00 - 8:15 (zápas v 8:52) hřiště č.2

Góly: 2 min. Miroslav Ch., 4 min. Vojtěch N.

2:5

SK Uničov SFC Opava

Sraz: v 8:10 - 8:15 (zápas v 9:36) hřiště č.2

Góly: 15 min. Michael K., 19 min. Jakub O. - 2 min., 6 min., 9 min., 12 min.,  14 min. soupeř

Komentář trenéra k turnaji:

Na nedělní turnaj Laso Cup, který pořádá tým 1.FC Slovácka jsme bohužel neměli k dispozici hned pětici hráčů, a tak si měli možnost zahrát, kvalitně obsazený turnaj i hráči širšího kádru. Zažili na vlastní kůži kvalitu top týmů, které se pravidelně tohoto turnaje účastní.

Úvodní utkání proti týmu FC Senec jsme zvládli odehrát s přehledem a vyhrát 2:0. V tomto utkání měli hráči dostatek sil a sem tam se vyskytla pouze drobná chyba.

Druhé utkání proti SFC Opava nepřineslo mnoho radosti. Lacině darované góly v úvodu po zbytečných, ale bohužel opakujících se chybách, které nás trápí již delší dobu, určili vývoj utkání. Dostali tak možnost hráči širšího kádru. Část hráčů, tak mohla pošetřit síly do dalších zápasů. Terén byl po vydatných deštích v předchozích dnech a turnaji, který se odehrál i den před námi, hodně rozbitý. Stálo to tak hráče o to více sil a hlavně se nedalo příliš hrát krásných fotbalových akci. Míč po nerovnostech neustále měnil nepředvídatelně směry. Konečná prohra 2:5 byla ale zcela zasloužená.

Do třetího utkání proti Ivančicím jsme vstoupili aktivně a měli chvílemi herní převahu. Bohužel gól se nám nepodařilo vstřelit. Střelecká smůla pokračovala i při příležitostí v poslední minutě, kdy byl tváří v tvář náš útočník brankáři soupeře s míčem u nohy. Konečný stav 0:0 tohoto utkání byl pro nás bohužel smolný.

Bez přestávky jsme šli rovnou do čtvrtého utkání turnaje a to proti velice známému a silově skvěle hrajícímu týmu FC Žďár nad Sázavou. V úvodu jsme drželi se soupeřem krok, bohužel se s přibývajícím časem ukázaly odcházející síly a vadnoucí pohyb našich hráčů z náročného dvojutkání téměř bez střídání si vzal svou daň. Ve 14 minutě Žďár vstřelil gól na 1:0 a to naše hráče definitivně srazilo a bylo potřeba vystřídat. Konečný výsledek 0:3 byl opět pro soupeře zasloužený.

Do pátého utkání proti 1.FC Slovácko jsme šli již s taktikou pro nás takřka nepoužívanou a to hru co nejvíce zjednodušit, ať už od rozehrávky nákopy obránců na útočníky a nebo ze hry rychlým výkopem gólmana na útočnou polovinu. Hráči jeli už jen v režimu zbytku sil a snažili se, co jim síly ještě dovolili. Prohra 0:2 ze soupeřem byla maximem, čeho jsme mohli dosáhnout.

Šesté utkání proti týmu SK Slavia Praha jsme nezačali vůbec špatně a v 2 minutě jsme se ujali vedení. Bohužel s přibývajícím časem a herní převaze soupeře skončilo utkání těsnou porážkou 1:2.

Poslední sedmé utkání proti SK Líšeň jsme měli herní převahu, ale nedokázali jsme hned po několika vyložených šancích dát gól. Nakonec jsme ale 2 minuty před koncem utkání zlomili na svou stranu a vyhráli těsně, ale zaslouženě 1:0.

Turnaj byl velice vyrovnaný a soupeři si brali různě body mezi s sebou. Nám 7 bodů stačilo na konečné 7 místo. Což odpovídalo realitě a předvedené hře. I přesto jsem rád, že kluci bojovali byť, někteří neměli dostatek sil a jiným zase chyběla kvalita a zejména rychlost, která je rozhodujícím faktorem při řešení situací na hřišti. Příjemnou tečkou byla na konci turnaje cena nejlepšímu gólmanovi turnaje, kterou získal náš Lukáš Vágner.