Místo: Litovel - U stadionu 396

Sraz: v 9:20 - 9:25 (zápas v 10:00)

Hráno: 7+1  (2 x 30)

Nominace: 2,3,4,7,9,10,11,12,14,15,17,19,20

Góly:  29 min. Václav N., 32 min. Václav N., 55 min. Václav N., 60 min. Vojtěch N. - 21 min. soupeř, 28 min. soupeř, 44 min. soupeř

Komentář trenéra k utkání:

V utkání 16 kola na půdě TJ Tatranu Litovel jsme urvali v samotném závěru 3 body. Konečný výsledek 4:3 je velice cenný a hlavně odměnou po skvěle odehraném bojovném utkání, kdy bylo na samotných hráčích vidět, jak utkáním žijí a jak ho chtějí vyhrát. Takové nasazení a bojovnost jsem již dlouho u chlapců neviděl. Jedinou kaňkou tohoto utkání byl bohužel rozhodčí a jeho velice nevhodné řízení utkání na obě strany. Více se již k tomuto nemá smysl vyjadřovat, ale tito rozhodčí by rozhodně děti pískat neměli.

V prvním poločase se hrála vyrovnaná bitva s minimem šancí na obou stranách. Bohužel jsme neuhlídali rozdílového hráče s číslem 6, který první gól vstřelil sám a na druhý po úniku přihrál a Litovel tak odskočil do dvoubrankového vedení. V závěru poločasu se nám podařila průniková přihrávka za obranu soupeře a snížili jsme tak  na 1:2.

Do druhého poločasu jsme udělali pár změn a to zejména nasazením osobní obrany na rozdílového hráče, byť náš nejsilovější hráč není obránce, tak se tento krok ukázal užitečným a skvělým tahem. Byli jsme mnohem více na míči a s přibívajícim časem si naši hráči věřili čím dál více. V úvodu druhého poločasu se nám podařilo zaslouženě vyrovnat a od té doby soupeř zjednodušil hru a to na nákopy na svého rozdílového hráče, kterého jsme již k ničemu nebezpečnému nepustili. Přesto jsme po jednom z rohových kopu dostatečně neobsadili hráče a soupeř toto zaváhání potrestal a šel do vedení 3:2. Kluci se ale v posledních 5 minutách nevzdali a ne jen, že dokázali vyrovnat, ale také otočit výsledek na naší stranu a získat tak vítězství 4:3.

Utkání splnilo přesně to, co od těchto zápasů chceme proti starším silovějším týmům, tedy získat správnou tvrdost a důraz, ale samozřejmě na jisté hranici, kde jde pouze o to, aby hráči byli správně drzí, důrazní a nebáli se hrát.