Místo: Olomouc - Andrův stadion u restaurace Gól
Sraz: 13:15 - utkání od 14:00
Hráno: 7+1  (3 x 30)
Nominace: 2,4,6,7,9,10,12,15,16,17,19

Góly:

2 min. Lukáš P., 18 min. Marco N., 54 min. Vojtěch N. - 51 min. a 73 min. soupeře

Komentář trenéra k utkání:

V neděli 19.3.2023 se část našeho týmu utkala v Olomouci v přípravném utkání proti o rok mladším bombarďákům z týmu SK Sigma Olomouc U10. Utkání se hrálo 3x30 minut a po sobotních 150 minutách hry to byla pro naše chlapce velká výzva. V úvodu utkání jsme měli jen dva hráče na střídání, než se k nám připojil hráč Miri, který si v ten den ještě zahrál i utkání SPSM soutěže za ročník 2011.

Před utkáním jsme se v šatně věnovali taktické přípravě, zejména rohových kopů, které nám v posledních týdnech dělají největší potíže. V samotném zápase se to ukázalo jako zdárně zvládnutý krok. Hned v první minutě utkání jsme zahrávali rohový kop, který jsme zdárně využili a ujali se vedení 1:0. Hráči Sigmy se snažili tvořit hru, ale náše úvodní napadání a presovaní vedlo k zisku míče a tvoření si příležitostí, které jsme však nezvládli využít. Soupeř měl také své šance, ale naši hráči zvládli skvěle tyto příležitosti blokovat a když už byla střela, která šla až na bránu, tak tam byl v zápase bezchybný Lukáš, který nás i několikrát v utkání podržel v tváří tvář proti samostatnému úniku soupeře. Utkání se s postupem času vyrovnávalo. Úbytek sil začínal být znát a také se ztrácel roční věkový rozdíl společně s únavu v důraz při soubojích. Kluci Sigmy byli šikovní na míči zejména v posledních 20 minutách se začali prosazovat více, kdy již někteří naši hráči byli na hraně svých fyzických sil. O vedení 2:0 jsme přišli 5 minut před koncem druhé třicetiminutovky, kdy po křídle předvedl krásnou inviduální akci hráč Sigmy a snížil tak na 1:2. Na tento gól jsme ještě v závěru odpověděli a do poslední třicítky šli s vedením 3:1. V poslední části utkání měli převážně více ze hry hráči Sigmy, kteří měli celé dvě sedmičky na střídání. Únava po dvou dnech byla na našich hráčích citelná a také se začíná projevovat chybějící tréninkové vytížení, kdy trénujeme celý únor a březen pouze 2x týdně. Soupeř ještě v samotném závěru po brejku z našeho rohového kopu snížil na konečných 3:2 pro náš tým. Utkání mělo opravdu kvalitní tempo a spoustu skvělých kombinačních akcí z obou stran, které rodiče obou celků podporovali vydaným potleskem.

Velice přátelské nedělní odpoledne v budoucnu zajisté zopakujeme.