2:3 (1:1)

Sraz: 16:00 - Uničov šatna

Nominace: 2, 3, 4, 6, 7, 8, 9, 10, 14, 17, 19, 20

Góly:

40 min. Tomáš M., 70 min. Ladislav H., - góly soupeře v 31 min., 71 min. a 73 min.

Komentář trenéra k utkání:

Druhé utkání nového ročníku jsme odehráli netradičně ve středu v podvečer proti týmu MFK Karviná, kde jsme měli doposud skvělou spolupráci s trenérem Alešem Hujíkem. Tento tým má však aktuálně nového trenéra a spolupráce a přátelské vztahy jsou nejspíš u konce, k tomu se ale v průběhu hodnocení utkání dostanu.

Před samotným utkáním jsme řešili hned několik chybějících hráčů naší sestavy. Citelná byla především absence našeho brankáře Lukáše a obránce Jakuba.

Před zahájením zápasu jsme se s trenérem Karviné dohodli, že budeme pomáhat rozhodčímu s ofsajdy. Už zde přišla první nepříjemná hláška ze strany trenéra Karviné, že jestli budu mít pořád zvednutou ruku jako tomu bylo v zápase před námi o rok starších borců, kde jsem neměl ovšem možnost být, a tak nemohu soudit, jak toto utkání starších probíhalo. Na toto jsem ještě reagoval s úsměvem a pohodou, že já jsem férový a mám nějakou úctu a fair play k soupeři.

Bohužel utkání začalo a hned první dvě útočné akce soupeře byli do ofsajdu. Trenér hned po druhém začal mít nepříjemné řeči na mou adresu, tak dohoda pomoci rozhodčímu v tom okamžiku po cca 3 minutách zápasu byla u konce. Zde bych ještě doplnil, že tento hráč byl z 90% utkání při přihrávce na něj v ofsajdu. V utkání jsme úvodních 5 minut nebyli příliš v ideálním rozpoložení a vše si na základě improvizované sestavy sedalo. Poté jsme však začali již tvořit hru a snažili jsme se hrát. Dařilo se nám kontrolovat míč a držet se na polovině soupeře. Bohužel opět naše koncovka a spálení hned několika šancí znamenalo stále bezbrankový stav. Soupeř se příliš na naší stranu hřiště nedostával. Začal hrát vše pouze na nákopy od brankáře, pokud možno co nejdále od jejich branky, zejména ze hry po našich zakončeních, které gólman chytal, tak okamžitě nakopával. Sem tam se tedy stalo že nás něco na polovině hřiště přeskočilo a rychlostně dobře vybavení hráči soupeře tyto míče dobíhali. Z jednoho takového byl rohový kop. Bohužel zde se projevilo, že byl v bráně hráč z pole a dostali jsme tak zbytečný gól v 30 minutě. V závěru poločasu se nám ještě podařilo vyrovnat na 1:1.

V druhé polovině jsme byli opět aktivnější a snažili jsme se hrát a kombinovat. Skvělý gólman soupeře měl i štěstí, kdy jsme nastřelili hned tři tyčky v utkání a jedno břevno. Přesto jsme se ujali zaslouženého vedení 2:1 v 70 minutě utkání. Zde opět nepochopitelná reakce ze strany trenéra soupeře, který po standartní situaci, kdy si rozhodčí stoupl na hranici ofsajdu, kterou hráči soupeře pro přímí kop vytvořili, začal výkřikovat jak byl dobíhající hráč, který po odrazu od břevna uklidil míč do brány v ofsajdu. Toto vedení jsme, ale bohužel z následné rozehrávky a nesmyslnému vyběhnutí našich obránců, kdy šli hned dva hráči sami na našeho brankáře ztratili. Bohužel to však nebylo ještě vše a z následné naší útočné akci došlo ve středu hřiště ke ztrátě míče a do otevřené obrany vzniklo přečíslení 3 na 2 a ztečovaná přihrávka propadla na zadní tyč, kde skóroval hráč Karviné na konečných 3:2.

Od této chvíle se opět začali projevovat trenéři soupeře, kdy měli tisíc komentářů k rozhodčímu, aby ukončil utkání a ať ukáže tedy kolik minut ještě nastaví a to teprve běžela 78 minuta utkání a během poločasu proběhla i minimálně 2 minutová přestávka pro hráče na napití.

Jsem opravdu zklamaný z výkonu a přístupu soupeře v této kategorii. Všude se říká, jak se nemá hrát na výsledek, jak se mají hráči rozvíjet hrou 1na1 a to se bez urážky teď k dědinám nenaučí nákopy, které Karviná v tomto utkání předvedla. Toto utkání ze strany soupeře v kategorii U12 bylo hráno jen a pouze na výhru. Následná arogance trenéra po podání rukou s mým komentářem, že bych čekal jiné chování a přístup k utkání od prvoligového týmu, který má akademii byla arogantně komentovaná, že mají tři body, které chtěli a ať nebrečím.

Já své hráče musím za předvedenou hru a snahu hrát fotbal pochválit a rozhodně nehodlám měnit něco na úkor výsledku i nadále budu chtít po svých hráčích konstruktivní rozehrávku a snahu hrát a ne se dlouhýmy nakopy dostat co nejdále od své brány abych náhodou nedostal gól. Porážka to byla hořká a je znát z mého komentáře nejspíš zklamání a smutek, ale nikoliv lítost a brek. Tato prohra nás nemůže v našem společném cíli s chlapci zastavit.