2:4 (2:3)

Sraz: v šatně 11:00

Nominace: 2, 3, 4, 6, 7, 9, 10, 14, 15, 16, 17, 19, 20

Góly:

32 min. Lukáš P., 33 min. Václav N. - 2 min., 13 min., 23 min. a 49 min.

Komentář trenéra k utkání:

Utkání 8.kola přineslo šlágr kola, kdy na sebe narazil třetí tým tabulky SK Uničov a druhý SFC Opava. Oba celky zatím ztratily v této sezóně shodně body doma při porážkách 2:3. Domácí Uničov s MFK Karviná a hosté z Opavy doma prohráli s FK Šumperk. Na druhém místě díky lepšímu skóre byla před utkáním SFC Opava.

Ještě než utkání začalo, měli jsme těžkou volbu v sestavě koho místo naší chybějící gólmanské jedničky obětovat do brány a přijít tak o kvalitního hráče v poli. Je sice skvělé, že máme možnost i z hráčů z pole vybrat další dva až tři brankáře, ale každá z těchto možností znamenala ztrátu ve hře v poli, což s takto kvalitním soupeřem bylo znát.

Hned v úvodu zápasu jsme dostali laciné dva góly po autových vhazováních, kdy jsme si špatně rozebrali hráče a hlavně nám chyběl v obou případech hráč, který by situaci zajišťoval. Soupeř šel ve 23 minutě již do zaslouženého vedení 3:0. Zde musím, ale naše hráče pochválit a smeknout před nimi, jelikož nic nevzdali a do konce prvního poločasu dvěma góly během dvou minut snížili na rozdíl jediné branky. Po úvodu, který patřil jednoznačně soupeři, jsme ale převzali kontrolu nad utkáním my a měli mnohem více příležitostí skórovat. Hned několik střel bylo sraženo anebo tečováno na roh, z čehož pramenily naše gólové příležitosti. Ovšem gólman Opavy své spoluhráče podržel a udržel poločasové vedení 3:2.

Do druhého poločasu jsme vstoupili stejně aktivně tak, jako se první poločas končil. Snažili jsme se utkání vyrovnat a tlačit se co nejvíce do zakončení. Soupeř však skvěle bránil a zvládal důležité souboje na své polovině a hrozil z bjeku. Po jednom takovém padl gól na konečných 4:2 pro Opavu. Výsledek pro nás byl sice krutý a utkání by spíše slušela remíza, ale soupeř byl bohužel produktivnější než my a tak si odvezl tři body do Opavy. Jelikož jsme hráli pouze ze čtyřmi hráči na střídání a bez dvou důležitých hráčů naší sestavy, tak i přesto jsme se s tímto porvali skvěle a jednalo se o porážku se vztyčenou hlavou. Zejména pozápasová pochvala trenéra soupeře potěšila nejen mě, ale i hráče v kabině.