Nominace:

2, 4, 7, 9, 10, 11, 12, 15, 16, 17, 19, 20 + Tadeáš M.

Sobota 27.1.2024

SK Motorlet Praha - SK Uničov 9:1 (6:0)

Góly: 48 min. Marco N. - 1 min., 8 min., 10 min., 30 min., 31 min., 33 min., 53 min., 70 min., 72 min.

Neděle 28.1.2024

FC Spartak Trnava - SK Uničov 5:1

Góly: 14 min. Lukáš P. - 8 min., 10 min., 12 min., 34 min., 35 min.

SK Uničov - RMSK Cidlina Nový Bydžov 2:0

Góly: 10 min. Vojtěch Š., 16 min. David H.

FC Bohemians Praha - SK Uničov 6:1

Góly: 4 min. Ondřej F. - 7 min., 14 min., 22 min., 25 min., 26 min., 28 min.

Komentář k Pražské přípravě:

V rámci zimní přípravy jsme využili nabídky našeho spřáteleného týmu Bohemians Praha a strávili poslední lednový víkend v Praze.

Sobotní den začal přesunem z Olomouce do Prahy vlakem, který měl skoro hodinové zpoždění, a tak po příjezdu následoval rychlý přesun k přátelském utkání proti SK Motorlet Praha.

V úvodu utkání na nás soupeř doslova vletěl a hned v 10 vteřině vedl 1:0. Bohužel náš pohyb byl oproti soupeři opravdu, zejména v úvodu, tragický, jako by někteří ještě stále seděli ve vlaku. Soupeř zaslouženě již v 10 minutě vedl 3:0. Kvalita soupeře byla znát již od samotného aktivního napadání a rychlého dostupování našich hráčů. Naši  hráči absolutně neměli na nic prostor a utkání jsme odehráli takřka bez míče. Poločas jsme prohráli vysoko 6:0, ale mohlo být mnohem hůře, kdyby náš brankář nevytáhl hned několik jasných gólovek soupeře.

Do druhých 45 minut jsme změnili rozestavení a začali hrát více zezadu. To soupeře ve střelecké produktivitě již zastavilo, ale bohužel jsme tentokrát byli v útočné fází zcela bezzubí. Druhý poločas jsme byli alespoň lepším soupeřem než v úvodních 45 minutách. V utkání si však zahráli v rámci minutáže všichni hráči rovnoměrně a zjistili jsme, kde budeme muset začít více pracovat s hráči, aby se podobný scénář neopakoval. Soupeř vyhrál zaslouženě 9:1 a má náš obdiv a respekt, jaký pohledný fotbal s vysokým pressingem hrají.

V neděli jsme odehráli další tři kvalitní zápasy s celkovou minutáží 105 minut, která byla opět rovnoměrně v rámci přípravy rozdělena mezi všechny hráče.

První utkání jsme odehráli proti FC Spartak Trnava, zde jsem byl překvapen, jak si soupeř počínal z rozehrávky brankáře a to nákopy na polovinu hřiště a tím vyřadil hned několik našich hráčů ze hry. A v momentě, kdy jsme vzadu hráli pouze na dva obránce, tak se hrálo bez zajištění a přímého souboje hráčů jeden na jednoho, kde byla znát kvalita hráčů soupeřů na míči a vstřelili nám takto tři rychlé góly. Utkání jsme sice prohráli vysoko 5:1 díky úvodu, ale soupeř trestal každou chybu, kterou jsme vytvořili.

Do druhého utkání jsme nastoupili proti RmSK Cidlina Nový Bydžov. S tímto soupeřem jsem se utkali vůbec poprvé a sehráli konečně taky utkání, které hráče bavilo a v kterém jsme kontrolovali a určovali hru zejména my. Utkání jsme vyhráli sice pouze 2:0, ale velkou část utkání odehráli hráči, kteří na sobě pracují, aby se vyrovnali kvalitnější části týmu. Za toto utkání a přístup zasloužili chlapci pochvalu a užili si radost z výhry.

Do třetího a zároveň posledního utkání během náročného víkendu jsme naskočili proti domácímu týmů FC Bohemians Praha. Vstup do utkání jsme měli skvělý, ale nedařilo se nám ve finální fázi vstřelit branku. V úvodních 10 minutách jsme soupeře zavřeli před jejich brankou. Kopali jsme hned několik rohových kopů, ale z toho všeho jsme vstřelili pouze jeden gól, což bylo do zbytku zápasu málo. Po hloupé chybě jsme darovali soupeři gól na 1:1 a z následné rozehrávky hned i na 2:1. To byl zlomový moment. Soupeř se tímto najednou o 100% zvedl a ve zbytku zápasu nám již nic nedovolil a začal hru kontrolovat a být ve všem lepší. Konečný výsledek 6:1
byl příliš krutý, ale tak to hold někdy bývá.

Celkově jsem rád za tuto možnost v rámci zimní přípravy, která výsledkově není zrovna ideální, ale je pravdou, že na úvod jsme opravdu hráli s top celky a i tyto zápasy nás posouvají zase o něco dál...A věřím, že i chlapce budou nyní tyto zápasy, co mají za sebou, motivovat opět k většímu nasazení během tréninku a budou chtít zase jít za svým cílem, být co nejlepší.