Sraz: 11:00 v šatně

Hřiště: Uničov - umělá tráva

Nominace: 2, 3, 4, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 14, 15, 16, 17, 19, 20

Góly:

17 min. Ondřej F., 24 min. Ondřej F., 27 min. Lukáš P., 36 min. Marco N., 39 min. Antonín Š., 42 min. Vojtěch N., 48 min. Lukáš P., 68 min. Antonín Š. - 1 min. 10 min. 16 min. 33 min. a 49 min. soupeř

Komentář trenéra k utkání:

Utkání 15.kola nabídlo šlágr kola, kdy se mezi sebou utkali domácí borci z Uničova, kteří se před utkáním nacházeli aktuálně na 4. místě tabulky a 5 bodů za lídrem soutěže a to borců z FC Baník Ostrava, který soutěž vede a zaváhal zatím pouze jednou a to v minulém kole, kdy nastoupil za tým o rok mladší kluci.

V úvodu utkání bylo jednoznačně vidět, že hrajeme proti nejlepšímu soupeři v soutěži. Vstup do utkání nám nevyšel podle představ a hned z první akce soupeře, aniž by jsme si sáhli na míč, jsme inkasovali. To však nebylo ještě vše.. Další dvě branky následovaly opět do naší sítě a soupeř tak v 16. minutě vedl zaslouženě 3:0. Z následné rozehrávky jsme však na třetí branku odpověděli, kdy byl náš hráč stažen za dres v pokutovém území a kopala se penalta, kterou jsme se štěstím, kdy si brankář hostů sáhl na míč proměnili. To naše hráče správně nakoplo a začali být vyrovnaným soupeřem hráčům z Ostravy. Po jednom z rohových kopů, kdy hráč soupeře zahrál rukou, se kopala další penalta. Sebevědomí stejnému exekutorovi nechybělo a znovu si postavil míč na místo pokutového kopu. Penaltu tentokrát hráč s přehledem proměnil a došlo tak ke vstřelení kontaktního gólu, který naše hráče ještě víc nakopl a začali všichni předvádět své maximální výkony a někteří byli i nad hranicí svého standartu. Chlapci zvládli utkání otočit. Nejprve se po jednom souboji před brankovým územím srazil hostující brankář s vlastním obráncem a našim záložníkem, který míč hlavou posunul na útočníka, který se nemýlil a do prázdné branky vyrovnal utkání. Toto vedení jsme dlouho neudrželi a soupeř šel znovu do vedení. Naši hráči však bojovali ze všech sil a z rohového kopu jsme po krásné hlavičce našeho středového záložníka vyrovnali na 4:4. Do konce prvního poločasu jsme se ještě po krásné akci ujali poprvé v utkání vedení 5:4.

Do druhého poločasu jsme nastoupili se stejným odhodláním bojovat, hrát aktivně a ničeho se nebát. Nechtěli jsme hrát žádného zadňoura a nesmyslně odkopávat míče, aby jsme se nedostávali pod zbytečný soustavný tlak a nebyli tak na míči. Pár pasáží v utkání takových bylo, ale naštěstí jsme měli dostatek sil a energie a nepříjemné fáze utkání, kdy byl soupeř lepším týmem, zvládli na základě včasného dostupovaní hráčů a blokování střel, držet své vedení. V úvodu druhého poločasu jsme odskočili po krásné kombinační akci před vápnem soupeře do vedení 6:4, kdy se krásně ránou pod břevno prosadil náš defenzivní záložník. Z následné rozehrávky, kdy chlapci špatně přebrali hráče soupeře, jsme inkasovali kontaktní gól. Utkání s přibývajícím časem bylo více otevřené ze strany soupeře směrem do obrany a z rychlých brejků jsme vsítili další dvě branky a utkání tak vyhráli 8:5.

Získali jsme cenný skalp silného soupeře a zejména hráči mají z tohoto utkání nejen skvělý pocit, ale taky zdravé sebevědomí před posledním podzimním kolem a hlavně kvalifikací Planeo capu, kde se pokusíme postoupit do finále mezi špičku týmů v rámci republiky.
Chlapce musím vážně pochválit, že za nepříznivého stavu 0:3 v úvodu utkání, nedali hlavu dolů, ale naopak se nadechli a zkusili s utkáním něco udělat a zjistili, že nikdy není nic nemožné.

HOŠI PŘESNĚ TOTO JSOU TY OKAMŽIKY, KTERÉ SPOLEČNĚ CHCEME ZAŽÍVAT A PRO KTERÉ STOJÍ ZA TO POCTIVĚ TRÉNOVAT A CHTÍT ZAŽÍVAT TYTO EMOCE A POCITY!!!