1:1 (1:0)

Sraz: sraz v 11:00

Nominace: 2, 3, 4, 6, 7, 8, 9, 10, 12, 14, 15, 16, 17, 19, 20

Góly:

15 min. Václav N. - 68 min. soupeř

Komentář trenéra k utkání:

V utkání 10.kola jsme doma přivítali silného soupeře MFK Vítkovice, kterého v září posílilo hned několik hráčů, kteří působili v týmu FC Baník Ostrava. Soupeř se v tabulce před utkáním nacházel 4 body za námi na 6 příčce, a tak se očekávalo zajímavé utkání.

Hned od úvodních minut se vážně hrálo krásné utkání, kdy bylo znát, že na sebe hrají mužstva, která chtějí hrát fotbal a mají skvělé zvládnuté přechody na útočnou polovinu soupeře. Soupeř se skvěle pohyboval bez míče a když už jsme si připravili pozice pro zakončení, tak mnoho těchto pokusů nemělo úspěch, jelikož byly zblokovány. Po jedné z akcí jsme se však ujali zaslouženého vedení v poločase 1:0.

V druhém poločase se hrál i nadále zápas ve vysokém tempu. Bohužel u některých hráčů bylo znát, že měli v týdnu zdravotní problémy a začali docházet síly, což se v úplném závěru již projevilo a soupeř tak z ojedinělé chyby, kterou jsme udělali a ve středu hřiště propadli, dostal k vyrovnání. Bohužel se jednalo o hodně sporný okamžik, kdy napřed hráč, který byl v jednoznačném offsaidu míč nezahrál a převzal si jej právě hráč, který se středem hřiště dostal sám na míč, ale následnou přihrávkou došlo k dalšímu velice spornému okamžiku, kdy přihrával na svého spoluhráče před prázdnou bránou do těsného offsaidu. Bohužel rozhodčí gól uznal, jelikož nechtěl soupeře poškodit. Nutno dodat, že to mají opravdu tito rozhodčí těžké, když jsou sami na hřišti a mají posuzovat i tyto situace mnohdy z pozic okolo středového kruhu. Situaci rozhodčí vysvětlil a my ji přijali. Sice jsme měli v tomto utkání více vyložených brankových příležitostí, ale remíza byla pro oba týmy zasloužená.

Závěrem jsem velice rád, že takto těžké utkání a hlavně i emoce obou týmů, včetně trenérů zůstaly během i po utkání zcela v přátelské atmosféře a vzájemném uznání skvěle odehraného utkání je tomu krásnou tečkou.