2, 3, 4, 6, 7, 8, 9, 10, 12, 14, 15, 16, 17, 19, 20, 22

Omluveni:

5 (nemoc) 11 (loket po operaci)

Góly:

11 min. Vojtěch N., 21 min. Lukáš P., 60 min. Lukáš P., 79 min. Václav N.

Góly soupeře:

6 min., 16 min. a 69 min.

Komentář trenéra k utkání:

V neděli 29.9.2024 jsme na domácí půdě přivítali loňského vítěze soutěže SpSm jih U-12 a to celek z Opavy. Před utkáním probíhaly celý týden přípravy, a to hlavně na sebevědomí hráčů, aby se nebáli hrát a věřili si, že mají na to kvalitního soupeře porazit.

V úvodu utkání byl soupeř aktivnější a měl míč ve své moci. Žádné vyložené šance a ohrožení naší branky z toho však nebylo. Přesto se ujal soupeř, po střele z větší vzdálenosti a nepříjemné trajektorii míče pro našeho brankáře, v 11. minutě vedení 1:0. Naši hráči však chtěli brzy odpovědět a začali hrát před bránou soupeře, z čehož pramenily rohové kopy. Jak se říká do třetice všeho dobrého se povedlo a po rohovém kopu jsme vyrovnali stav na 1:1. Bohužel jsme však tento stav udrželi jen krátce a znovu prohrávali 2:1. Přesto jsem v ten okamžik na našich hráčích viděl, že všichni chtějí bojovat. Podařilo se nám vyrovnat, ale bohužel gól z dorážky nebyl pro údajný offside uznaný. V tento okamžik začal zlom utkání v prvním poločase. Nejspíše pod vědomím křivdy někteří hráči ještě více přidali na dravosti, důrazu a strhli tím i ostatní k výkonu, který byl opravdu na vysoké úrovni. Pramenila z toho spousta ztrát míče soupeře při rozehrávkách a brzy přišla odměna v podobě vyrovnání. Do konce prvního poločase jsme měli ještě několik vyložených příležitostí, které jsme však nevyužili, a tak poločas skončil remízou 2:2.

V poločasové přestávce jsme řešili s hráči, jak se cítí a jak utkání vnímají i střídající hráči. Po dohodě jsme se shodli, byť tentokrát na úkor některých hráčů, kteří si zahrají méně a nebo vůbec, což se stalo vůbec poprvé, že zkusíme utkání vyhrát i za tuto cenu.

Utkání bylo opravdu velice rychlé a střídající hráči nejen, že měli problém zachytit tempo utkání, ale také byla znát silová složka hráčů v soubojích. U některých hráčů je bohužel i limitující jejich váhová kategorie a nebo samotná výška.

Druhý poločas jsme byli aktivnějším týmem, který dělal méně chyb v kombinaci a zaslouženě jsme šli v 60. minutě do vedení 3:2. Měli jsme další šance vedení navýšit, ale to se však nestalo a soupeř po rychlém kombinačním přechodu na naší polovinu vyrovnal v 69. minutě na 3:3. V závěru jsme se ocitli pod tlakem soupeře, který jsme však zvládli. A navíc jsme v poslední minutě utkání potrestali chybu soupeře na středu hřiště, kdy náš hráč vypíchl míč soupeři a nahrál našemu útočníkovi, který se gólově prosadil a utkání jsme zvítězili 4:3.

Chlapci  předvedli nejlepší výkon ze všech utkání, které jsme letos hráli. Zasloužili si tak mou pochvalu a následnou odměnu v šatně, kde si náležitě společně do jednoho užili i oslavu vítězství po náročném utkání. Udělali jsme tak další malý krůček k našemu společnému cíli pro tuto sezónu, a to účast v elitní šestce soutěže.